Iphone’dan Samsung marka bir telefona geçiş yaptığınızda başınıza gelebilecek en büyük problemlerden biri veri aktarımı olacaktır.Rehberinizdeki kişiler, mesajlar,fotoğraflar ve videolar gibi.Şimdi tanımıtımını yapacağımız uygulama ile bu işlem artık çok kolay.Samsung ve Mushroom Media’nın ortaklaşa olarak hazırladığı bu uygulama sayesinde ( to ) yani ile alınan bir Iphone yedeğini veya Blackberry yedeğinizi rahatlıkla Galaxy SIII gibi Samsung telefona yükleyebileceksiniz.Kısacası Iphone’dan Samsung veya Blackberry’den Samsung telefonunuza yedeklerinizi aktarabilirsiniz.Uygulamanın adı Easy ;

Uygulamayı kullanmak için 2 aşamalı bir sistem geliştirilmiş.İlk aşamada uygulamayı aşağıda linkini verdiğimiz Play adresinden telefona kurmanız gerekmekte.2. Aşamada ise yine aşağıda linkini verdiğimiz uygulamanın bilgisayara bağlanması için gerekli olan yazılımı bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir.Yazılım Windows ve Mac için 2 ayrı şekilde sunulmuştur.

Kullanım Rehberi;

1- Uygulamayı telefonumuzda açıyoruz ve Next tuşuna basarak aşağı resimdeki ekrana kadar gelip açık konumda bırakıyoruz.

2- Daha sonra aşağıda indirme adresini verdiğimiz bilgisayar için olan yazılımı çalıştırıyoruz.

Easy Sync

3-  Yazılım çalışırken telefonumuzu USB kablosu aracılığıyla bilgisayara bağlıyoruz.Bağlar bağlamaz karşımıza “Phone Setup” yani Telefon Yükleme menüsü açılıyor.Next tuşuna basarak devam ediyoruz.

4- Açılan ekrandaki listeden bağlamış olduğumuz Samsung cihazımızı seçiyoruz ve Next tuşuna basıyoruz

5- Buradan sonra karşımıza çıkacak olan tüm ekranlar iphone veya blackberry yedeğimizdeki hangi dosya ve içerikleri telefonumuza aktarmak istediğimizi belirleyeceğimiz ekranlar olacaktır.İlk ekranda Müzik yedeklerinden yüklemek istediklerimizi seçebiliyoruz.3 Adet opsiyonumuz bulunmakta;

 • Do not copy music to phone (Telefona hiçbir müzik dosyası veya çalma listesi yedeğini aktarma)
 • Copy the complete music library to the phone (Yedekteki bütün müzik kütüphanesini telefona aktar)
 • Copy the contents of an existing iTunes playlist to the phone (Listede bulunan bir iTunes playlisti seçerek telefona aktar)
6- Bu ekrada podcastlerimizi yedeklememiz için gerekli ekrandır.Bilmeyenler için “Podcasting”, internet üzerindeki bir dizi halindeki dijital içeriğin (audio/video) abonelik sistemi doğrultusunda kişinin bilgisayarına ya da cihazina (cep telefonu, iPod, iPhone vs.) download edilmesini sağlayan bir sistemdir. Bu dijital video/audio içeriğin her biri de “podcast” olarak adlandırılır.
7- Bu ekran sms mesajları, rehberdeki kişi ve telefonlar, kitaplar, takvim verileri, fotoğraflar ve not yedeklerimizi seçerek geri yükleyeceğimiz bölümdür.Üst ekranda yedeği bulunan telefon bilgisi gözükecek, alt ekranda ise bu yedekten alabileceğiniz veri opsiyonları gözükecektir.

8- Bir sonraki ekranımız daha önce telefonunuza indirmiş bulunduğunuz albüm kapakları ve resimlerini yeni telefonunuza da yüklemeniz için gerekli aşamadır.

9- Tüm yedekleme opsiyonlarımızı belirledikten sonra “Finish” e basarak işlemi başlatıyoruz.

Tebrikler yeni telefonunuzu artık eski telefonunuzdan hiçbir eksiği olmadan kullanabilirsiniz.

İndirme Linkleri;

1- Easy Phone Sync

2- Easy Phone Sync Windows ve Mac Download Sayfası (iTunes Iphone Yedekleri için)

3-

Gelen Aramalar:

 • blackberry den samsunga rehber aktarma
 • samsung blackberry
 • iphone dan samsunga rehber aktarma
 • iphone dan samsung rehber aktarma
 • blackberry samsung rehber aktarma
 • easy phone sync kullanımı
 • blackberry\den samsung rehber aktarma
 • samsung dan iphone rehber aktarma
 • iphone 5 telefondan samsung note4 rehber aktarm
 • iphone daki kiileri samsung a aktarma

Comments

 1. yonetici Article Author

  Bunun için bir kaç yöntem var en basitleri şöyle; 1- idrive lite isimli uygulamayı her iki telefonada kurun ve program üzerinden aktarma yapın. 2- Turkcell hat kullanıyorsanız Turkcell Yedek uygulamasını telefonlarınıza kurarak aktarma yapın. 3- 4.3.5 sürümünden yüksek bir iphone sahipseniz itunes ile yedek alın aldığınız yedeği samsung kies üzerinden otomatik olarak samsung galaxy s3′ünüze entegre edebilirsiniz. 4- Hiç biriyle uğraşamam dersen en yakın turkcell iletişim merkezine gidin 10TL civarında ücret ödeyerek iki telefon arasında veri aktarımı yaptırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


+ 9 = 17

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>